Французькі торговці “культпродуктами” під загрозою повного розорення

 

Кілька французьких ритейлерів, основну частку асортименту яких складають книги, преса, СD і DVD, скорочують витрати в надії уникнути долі мережі Virgin, що покидає ринок.

За повідомленням журналу Livres Hebdo, днями суд прийняв рішення про ліквідацію мережі Virgin Megastore, у яку входять 26 супермаркетів (включаючи відомий флагманський магазин на Єлисейських Полях). Спеціалізація ритейлера – культурні продукти: основну частку асортименту складають книги і преса, СD і DVD. Книжкова продукція становить близько 30% обігу, і, як відзначають аналітики, цей сегмент залишався досить стабільним навіть у розпал фінансової кризи, але за підсумками минулого року «просів» на 3%. Збитки ритейлер терпить, однак, головним чином через падіння попиту на музичну та відеопродукцію на СD і DVD: для цих категорій спад рік від року стрімко прогресує. Клієнтів переманюють онлайн-ритейлери на чолі з Amazon.

Позов про банкрутство керівництво Virgin подало в січні, відтоді кілька компаній, включаючи конкурентів, запропонували свої варіанти порятунку частини магазинів та бренду, однак жодна з пропозицій прийнята не було. Без роботи залишаться майже тисяча людей, які зараз ведуть активну боротьбу за належні компенсації, зокрема, буквально окупують магазини, у зв’язку з чим кілька точок призупинили роботу кілька днів тому, ще до оголошення про ліквідацію. Розмір боргу становить 180 мільйонів євро.

Інші торговці «культпродуктами» у Франції також переживають не кращі часи і активно скорочують витрати. Так, мережа Chapitre, за підсумками минулого року нарахувала 16 мільйонів євро збитку, у квітні оголосила про закриття дев’яти з 57 магазинів і розглядає можливість продажу ще кількох точок. Лідер же ринку – ритейлер Fnac, який є найбільшим книготорговцем Франції, у рамках розвитку нової стратегії жертвує персоналом: торік роботу втратили 310 чоловік, а цього року, якщо вірити непідтвердженими чутками, під питанням опинилася доля ще 600 робочих місць.

Тим часом незалежні книготорговці Франції отримають суттєву підтримку завдяки міністру культури Орелі Філіппетті.

Pro-books.ru