90 томів Льва Толстого викладуть у Мережі

У вівторок, 18 червня, розпочав роботу проект «Весь Толстой в один клік», мета якого в електронному вигляді викласти 90-томник творів Льва Толстого. Про це повідомляє  «Лента.ру».

Проект був запущений Державним музеєм Льва Толстого спільно з компанією ABBYY. На даний момент 90-томник Толстого вже доступний в інтернеті тільки у вигляді архіву нерозпізнаних сторінок в PDF. Однак завдання авторів проекту – розпізнати повне зібрання творів і вичитати його.

Над цим проектом організатори запропонували попрацювати волонтерам. На спеціально запущеному сайті ЧітаемТолстого.рф кожен бажаючий може скачати 20 сторінок тексту і спеціальну версію ABBYY FineReader, яка допоможе розпізнати тексти. Потім фрагменти творів перевірять коректори. Таким чином, книги після оцифрування не повинні містити ні помилок, ні одруківок.

У прес-релізі наголошується, що найактивніші волонтери по закінченні проекту отримають призи. Після оцифрування і вичитки повне зібрання творів Толстого буде доступно на сайті tolstoy.ru, який розробляють музей Толстого і музей-садиба «Ясна Поляна».

90-томник Льва Толстого виходив у Держлітвидаві з 1928 по 1958 рр. У це зібрання творів включені всі художні твори письменника, його щоденники, листи, публіцистичні, філософсько-релігійні твори, педагогічні статті, а також чернетки.

У Мережі вже також доступно 22-томне зібрання творів Толстого, що виходило у видавництві «Художня література» з 1978 по 1985 роки. До нього також крім найвідоміших творів Толстого входять листи, щоденники та публіцистичні нотатки.

У 2000 році в Інституті світової літератури вийшов перший том 100-томного зібрання творів Льва Толстого, у якому планується видати всі твори найбільшого російського письменника XIX століття без купюр.

Lenta.ru