На Блумсдей в Ірландії опублікували невідомі оповідання Джойса

В Ірландії опубліковано збірник «Готель Фінна» (Finn’s Hotel), що складається з десяти невідомих широкій аудиторії оповідань Джеймса Джойса. Про це повідомила газета The Guardian 14 червня.

Оповідання, які увійшли до збірки, Джойс написав у 1923 році. Письменник називав їх «епіклетами» (від англійського epiclets – epic lets, історії найм). Вони були опубліковані лише одного разу – в 1963 році, як фрагменти чернеток роману Джойса «Поминки по Фіннегану».

Вихід оповідань приурочений до Дня Блума, який відзначається в Ірландії та в усьому світі 16 червня. Дата взята з роману Джойса «Улісс», дія якого відбувається саме в цей день (16 червня 1904 письменник вперше повів свою майбутню дружину Нору Барнакл на прогулянку по Дубліну), а названий свято на ім’я головного героя твору – Леопольда Блума.

Роман «Поминки по Фіннегану» був виданий в 1939 році і став останньою роботою Джеймса Джойса, опублікованою в його житті. Роман вважається одним з найскладніших творів світової літератури і майже повністю складається з потоку свідомості, ланцюжків каламбурів і неологізмів. Думки сучасників про роман сильно розділилися після його публікації.

Rozumnadytyna.com.ua