Данський дизайнер створив перший у світі комікс для сліпих

Копенгагенський дизайнер Філіпп Мейер реалізував свою мрію – дозволити сліпим людям, які користуються рельєфно-точковим шрифтом Брайля, не лише “читати” тексти, але і “дивитися” на малюнки.

Він винайшов перший в історії комікс для незрячих, який називається “Життя” (Life). Це дуже проста історія про те, як чоловік і жінка зустрілися і покохали один одного, а потім у них народилася дитина, яка зростала в той час, як її батьки згасали і потім померли. “Словом, просто життя”, – говорить талановитий дизайнер.

Для сліпих поняття “життя” передається зображенням кола, і тому Мейєр розповідав свою намальовану історію за допомогою видавлених на товстому папері різних конфігурацій кіл різних розмірів, які означали персонажів, а кожну сцену виділяв перфорацією. У роботі йому допомагав викладач читання для сліпих Мікаель, який сам є незрячим.

“Я ніколи не забуду той день, коли Мікаель прочитав дотиковий комікс, вперше випробувавши засіб інформації, якого до цих пір не існувало, – говорить Мейєр. – Цього дня я зрозумів, що можна розповісти історію без тексту або звуку – вона наповнюється життям, завдяки уяві сліпого читача”.

Француз Луї Брайль (1809-1852 роки) розробив використовуваний до цього часу у всьому світі шрифт для незрячих, який носить його ім’я. На основі тих же принципів талановитий музикант розробив також нотопис і викладав музику незрячим.

Osvita.org.ua