Після смерті Ієна Бенкса його книга на Amazon подешевшала вп’ятеро

Amazon і один з найбільших британських супермаркетів Sainsbury’s після смерті відомого літератора знизив передплатну ціну на його останній роман майже в п’ять разів, чим накликав на себе гнів незалежних книготорговців.

Як повідомляє журнал The Bookseller, у Британії трапився черговий інцидент, пов’язаний з ціновою політикою Amazon, пов’язаний цього разу із сумною подією – смертю одного з найпопулярніших сучасних письменників Сполученого Королівства, шотландця Ієна Бенкса. Наступного тижня, 20 червня у продаж надійде роман The Quarry, який літератор анонсував в якості свого останнього твору в квітні, тоді ж оголосив і про невиліковну хворобу. Читачі отримали можливість оформити попереднє замовлення на книгу за посередництва книготорговців самого різного масштабу – і тут вибухнув скандал.

В асортименті місцевого підрозділу Amazon ціна на новинку виявилася знижена з рекомендованих 18,99 фунтів стерлінгів до 3,99 фунти – тобто майже в п’ять разів (цифрова Kindle-версія також доступна для замовлення і обійдеться в 3,79 фунти). Приклад онлайн-ритейлера підхопила і третя за величиною британська мережа супермаркетів Sainsbury’s, яка настільки ж радикально уцінила роман у твердій обкладинці. На ці кроки зі зрозумілих причин нервово відреагували незалежні книготорговці, у яких немає ні можливості, ні бажання змагатися з гігантами на полі демпінгу. На їхню думку, поведінка ритейлерів, які намагаються нажитися, приурочивши свої знижкові кампанії до сумного інфоприводу, є цинічною, хоча й очікувано. Незалежні книготорговці будуть продавати книжку за рекомендованою ціною і сподіваються, що їх підтримає преса, а також совісливі покупці.

Інші мережі теж пропонують роман Бенкса зі знижками, але скромними: в онлайн-підрозділах Tesco, Waterstones і Blackwell’s книга з’явилася за передплатною ціною 13,99 фунти, Foyles – 14,43 фунти. Що ж стосується стратегії Amazon, то ретейлеру знову пред’явили ключове звинувачення останнього часу: ухиляючись від сплати податків на території Британії, можна продавати книги і собі в збиток, головне – дістати якомога більше клієнтів.

Pro-books.ru