Після скандалу з прослуховуванням у США стрімко зросли продажі роману Орвелла “1984”

У США вибухнув скандал у зв’язку з новинами про те, що американські спецслужби стежать за інтернет-користувачами і абонентами телефонних компаній, і цей скандал спричинив стрімке зростання продажів знаменитого роману-антиутопії англійського письменника Джорджа Орвелла – “1984”.

Так, продажі книги на сайті найбільшого онлайн-рітейлера Amazon за минулу добу злетіли більш ніж на 7 тисяч відсотків, передає ИТАР-ТАСС. Водночас, продаж видання, в яке входить також повість Орвелла “Скотний двір”, виросли на 314 відсотків.

Роман “1984”, виданий в 1949 році, водночас з такими творами, як “Ми” Євгена Замятіна, “Прекрасний новий світ ” О. Хакслі і “451 градус за Фаренгейтом” Рея Бредбері, є одним з найвідоміших творів у жанрі антиутопії, що попереджають про загрозу тоталітаризму.

Інформація про те, що спецслужби стежать за мільйонами людей, викликала в США величезний суспільний резонанс. Правозахисні організації, та й багато пересічних американців побачили в цьому замах на свої цивільні права і недоторканність приватного життя.

У зв’язку з цим президент Барак Обама був змушений пояснити, що збір даних про телефонні дзвінки та обмін посланнями в інтернеті здійснюється з тим, щоб обчислювати і контролювати можливих терористів і їхніх помічників.

Newsru