В підручнику з історії Росії знайшли 31 спірне питання

 

Автори концепції єдиного підручника з історії Росії виявили більше 30 спірних питань, за якими вчителям будуть дані спеціальні рекомендації. Про це пишуть «Ведомости».

Попередній перелік спірних питань включає в себе 31 пункт – починаючи з історії Стародавньої Русі і закінчуючи періодом правління Володимира Путіна. У списку згадуються імена більшості радянських і російських лідерів, включаючи Йосипа Сталіна, Микиту Хрущова і Леоніда Брежнєва. Сталіну присвячене одне питання, у рамках якого роль «вождя народів» рекомендується розглядати у зв’язку із «встановленням однопартійної диктатури і єдиновладдя» без згадки і оцінки масштабів сталінських репресій.

Фігури Сталіна, Хрущова і Брежнєва пропонується оцінювати виключно в контексті проведених ними реформ. Є у авторів концепції свій погляд і на новітню історію Росії – Борис Єльцин став єдиним з політичних лідерів, кого школярам належить оцінювати персонально. У періоді його правління автори концепції виділили передусім «шокову терапію» 90-х років. Епоха Путіна і Дмитра Медведєва в концепції представлена ​​як період «стабілізації економіки і політичної системи».

За словами одного з укладачів концепції директора Інституту російської історії РАН Юрія Петрова, школярі повинні «сформувати внутрішнє переконання, що саме така була історія, а для інших трактувань мати бар’єр». Ще один член робочої групи декан історичного факультету МДУ Сергій Карпов запропонував «не боятися» і викладати в школах ту точку зору, яка найбільш відповідає геополітичним інтересам Росії.

Після вистави перед президією Російського історичного товариства, яке очолює Сергій Наришкін, проект концепції був відправлений на доопрацювання через виявлення в ньому фактичних помилок. Зокрема, члена робочої групи по створенню єдиного підручника Сергія Шахрая здивувала згадка в тексті «збалансованої системи поділу влади» в СРСР і «президентської республіки» в сучасній Росії.

Розробити єдину концепцію шкільного курсу історії Росії в квітні 2013 року доручив уряду РФ Володимир Путін. Відповідальним за розробку концепції призначений прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Проект повинен бути завершений до 1 грудня 2013 року.

Lenta.ru