Дублінський письменник обійшов Муракамі та Вельбека та отримав премію в 100 тисяч євро

Лауреатом Дублінської літературної премії, також відомої як IMPAC, в 2013 році став ірландський письменник Кевін Баррі. На сайті зазначається, що прозаїк удостоївся нагороди за його дебютний роман «Місто Боен» (City of Bohane).

Журі премії відзначило талант письменника, який створив яскравий образ міста на заході Ірландії, дія в якому розгортається в майбутньому – в 2053, але саме місто при цьому застрягло в минулому. Кевін Баррі претендував на премію поряд з такими авторами, як Мішель Вельбек і Харукі Муракамі, проте його перемогу журі визнало заслуженою.

Баррі, раніше видав кілька збірок оповідань, став третім ірландцем, що коли-небудь отримували Дублінську літературну премію. У 2006 році ця нагорода пішла до Колмен Тобін (Colm Toibin) за роман про письменника Генрі Джеймса «Майстер» (The Master), а в 2011-му – до Колум Макканн за твір «Нехай обертається цей величезний світ» (Let the Great World Spin).

Винагорода Баррі складе 100 тисяч євро. IMPAC є найбільшою премією, яка присуджується за роман, що публікується англійською мовою. Вона вручається щорічно з 1996 року і вважається однією з найбільш престижних нагород подібного роду в світі. Лауреатом премії може стати письменник будь-якої національності.

Lenta.ru