Померла найрідкісніша мова у світі разом з її останнім носієм-поеткою

Гризельда Крістіна (Grizelda Kristina), яка вважається останнім носієм лівської мови на планеті, померла у віці 103 років у Канаді.

Як повідомляє The Times, до цього моменту в світі залишилося близько 40 осіб, здатних спілкуватися цією мовою фінно-угорської гілки, однак для всіх них вона не є рідною, повідомляє Лента.ру.

Гризельда Крістіна народилася в лівському селищі Вайді на березі Балтики. У 1944 році вона разом з родиною покинула Латвію і переїхала до Канади. В останні роки вона допомагала лінгвістам документувати мову і брала участь у створенні підручника лівської. Крім того, Гризельда Крістіна писала рідною мовою вірші, роботу над останнім з них вона закінчила за місяць до смерті.

У 2009 році помер інший носій лівської – Віктор Бертольд. У деяких джерелах саме Бертольд вказаний як останній носій мови, так як Гризельда Крістіна була білінгвальна. Лівська, мова лівів, входить до прибалтійсько-фінської підгрупи фінно-угорських мов уральської сім’ї. Незважаючи на спорідненість, ні носії естонської, ні носії фінської зазвичай не розуміють лівську.
УНІАН