Міністр культури Франції звинуватила Amazon в розоренні книгарень

На щорічній конференції Асоціації книгопродавців Франції з’ясувалося, що субсидія держави і видавців на підтримку книжкової торгівлі, якої сильно ускладнює життя демпінг онлайн-гігант, складе 18 мільйонів євро.

Як повідомляє журнал Livres Hebdo, Венсан Монтань (Vincent Montagne), президент Національного синдикату видавців (Syndicat National de l’Edition) та виконавчий голова видавництва Media Participations разом з міністром культури Франції Орелі Філіппетті (Aurélie Filippetti) виступили вчора на щорічній конференції Асоціації книгопродавців Франції (Syndicat de la Librairie Française) в Бордо.

За словами Філіппетті, держава вирішила виділити додаткові 2 мільйони на підтримку книгарень до 9 мільйонів, анонсованим в березні. Монтань, у свою чергу, заявив, що ПДВ на книжкову продукцію знизиться з 5,5% до 5% з 1 січня 2014 року, завдяки чому вдасться заощадити значні фінансові кошти. Тому видавці також вирішили створити об’єднаний фонд на підтримку книгарень у розмірі 7 мільйонів євро. Таким чином, загальний розмір дотації складе 18 мільйонів євро. Адже книготорговці ще навіть не встигли повірити в березневу обіцянку влади. Відомо, що 11 мільйонів дістанеться Асоціації сприяння розвитку книжкової торгівлі (Association pour le développement de la librairie de création, ADELC), а 2 додаткових мільйони від держави поповнять бюджет Національного центру книги, який у результаті збільшиться з 2 до 4,5 мільйона євро.

Філіппетті вельми жорстко розкритикувала діяльність компанії Amazon у Франції: за її словами, найбільший світовий онлайн-ритейлер дотримується давно очевидної стратегії, і не тільки щодо книг: спершу демпінгує, а потім, опинившись монополістом в інтернет-сегменті, піднімає ціни. Оскільки Amazon займається буквально руйнуванням книгарень, міністр розглядає навіть такі заходи, як заборона безкоштовної доставки і 5-відсоткових знижок на книги для ритейлера на території країни. Що стосується інших планованих заходів підтримки книготорговців, то до Парламенту таки буде внесено пропозицію про призначення представника інтересів незалежних книготорговців (омбудсмена) для зменшення витрат у разі судових процесів.

Президент Синдикату книготорговців Матьє де Моншален (Matthieu de Montchalin) відзначив, що цього року влада запропонувала найграндіозніший план підтримки книжкової торгівлі країни за останні тридцять з гаком років: із того часу як в 1981 році був прийнятий закон про фіксовані ціни на книги.

Pro-books.ru