Експерти зняли звинувачення у вбивстві поета Пабла Неруди з чилійського терориста

 

Американські експерти спростували припущення про причетність терориста Майкла Таунлі до смерті поета і політика, нобелівського лауреата Пабло Неруди. За їх словами, якщо чилійська влада хоче просунутися в розслідуванні вбивства Неруди, їй потрібно відмовитися від розробки лінії Таунлі (якого також вважають співробітником ЦРУ), оскільки він має алібі. Про це повідомляє агентство Associated Press.

За даними експертів, у момент загибелі Пабло Неруди 23 вересня 1973 Таунлі знаходився на території США в штаті Флорида. До того ж, за твердженням експертів, Таунлі ніколи не служив в ЦРУ – всупереч інформації чилійців, власними словами американця і версії про його участь у перевороті Аугусто Піночета 11 вересня 1973.

Документи, що спростовують можливість участі Таунлі у вбивстві поета, надав Джон Дінджес, американський журналіст, що працював в Чилі, який написав про відомого терориста дві книги: «Роки кондора» і «Вбивство на вулиці посольства». Серед доказів – водійське посвідчення Таунлі і зарплатні відомості майстерні, у якій він в 1973 році працював механіком.

За словами Пітера Корнбли, автора книги «Справа Піночета: розсекречене досьє жорстокості та підзвітності», усі хотіли б дізнатися ім’я справжнього вбивці Пабло Неруди, однак Корнбла впевнений, що версія винності Таунлі – помилковий слід.

Розслідування смерті Неруди, офіційною причиною якої був названий рак, почалося майже через сорок років із санкції чилійського судді Маріо Карроса. Він відреагував на запит представника Компартії Чилі. На початку 2013 року останки поета були ексгумовані для дослідження, також були опитані свідки.

Одним з останніх живим Неруду бачив лікуючий лікар Серхіо Дрейпер, який, як вважалося раніше, був з поетом до останнього. Проте його нові свідчення говорять, що незадовго до смерті Неруди за його станом стежив якийсь доктор Прайс, американець, який незабаром безслідно зник.

Окрім інших слідчих заходів, поліція склала за спогадами Дрейпера фоторобот людини, названої «доктором Прайсом». Це був блакитноокий блондин зі світлою шкірою років 28.

За словами експертів, під цей опис підходить не Таунлі – швидше шатен, ніж блондин, а Хармутт Хопп, скандальний лікар, підозрюваний у розбещенні малолітніх в концентраційних таборах режиму Піночета.

Пабло Неруда (ім’я при народженні – Рікардо Еліесер Нефталі Рейес Басоальто) був чилійським поетом, дипломатом і політичним діячем, членом ЦК Комуністичної партії Чилі. У 1971 році він був удостоєний Нобелівської премії з літератури. Як комуніст і авторитетний літератор, Неруда міг представляти загрозу режиму Піночета, що повалив президента Сальвадора Альєнде.

За матеріалами Lenta.ru