Британський самвидав бореться за право отримувати премії і продаватися

Альянс літераторів, які публікують свої твори без посередництва традиційних видавців, розраховує зібрати 10 тисяч підписів під петицією, що закликає учасників ринку щільніше співпрацювати з прихильниками «самвидаву».

За повідомленням журналу The Bookseller, Альянс незалежних авторів (Alliance of Independent Authors) організував кампанію в підтримку членів своєї спільноти, закликаючи учасників книжкового ринку активніше співпрацювати з ними. Як стверджується в спеціально підготовленої петиції, автори-самопубліканти відчувають складності з адаптацією у професійному літературному середовищі, хоча випускають твори перевіреної якості. Тому представників книжкових магазинів, бібліотек, організаторів літературних конкурсів, заходів, а також рецензентів закликають йти назустріч вимогам читацької аудиторії і приділяти більше уваги незалежним авторам: підтримувати їхню участь у різних галузевих подіях (і не лише в Сполученому Королівстві), продавати і номінувати на премії книги.

За словами незалежного учасника та члена Альянсу Дена Холлоуея, як самі літератори-самопубліканти, так і спеціалізовані магазини, що торгують їхньою продукцією, можуть стати гідними партнерами місцевої Асоціації книгопродавців. Як він зазначив, книготорговцям варто судити про книжки за їхніми перевагами і відповідністю асортиментній політиці, а не за способом видання.

Виконавчий директор Асоціації Тім Годфрей (Tim Godfray) відзначив, що об’єднання готове співпрацювати з Альянсом і розраховує зробити перший крок, звівши книготорговців з незалежними авторами. Деякі представники книгарень відзначили, що вже давно працюють із «самвидавом» і його авторами, при цьому всі в один голос заявили, що літературна продукція «незалежних» незвичайно різнорідна за якістю. У той же час, наприклад, найбільша британська книготорговельна мережа Waterstones до подібних книг ставиться швидше скептично і час від часу висловлює свою точку зору публічно.

Організатори літературних конкурсів лояльні, принаймні, на словах. Представник премії «Букер» не виключає того, що в майбутньому прихильники «самвидаву» зможуть потрапити в число номінантів, так само як і Тім Парнелл (Tim Parnell), що представляє новоявлену (заснована цього року) премію «Голдсмітс» (The Goldsmiths Prize), яку спонсорує однойменний Університет у Лондоні. Від представників вузу цього кроку чекають особливо, враховуючи, що нова премія призначена літераторам-експериментаторам, «які розсувають кордони романного жанру». Серед представників незалежної авторської спільноти багато хто вважає себе саме такими.

Альянс планує зібрати під петицією не менше 10 тисяч підписів.

Pro-books