Sotheby’s вторгував 439,2 тисячі фунтів за бестселери з коментарями авторів

Примірники перших видань п’ятдесяти уславлених книг, береги яких щиро обписали самі літератори, пішли з молотка у Великобританії на аукціоні, організованому на підтримку ПЕН-клубу.

Як повідомляє журнал The Bookseller, один з найстаріших у світі аукціонних будинків Sotheby’s спільно з ПЕН-клубом минулого тижня організували незвичайний аукціон, на якому в якості лотів були представлені примірники перших видань п’ятдесяти бестселерів з авторськими анотаціями і коментарями. Багато хто з тих літераторів, які погодилися взяти участь у проекті, були присутні на торгах.

Найдорожчою книгою стала копія першого видання роману «Гаррі Поттер і філософський камінь», анотована і ілюстрована особисто Джоан Роулінг – анонімний покупець погодився викласти за цей лот 150 тисяч фунтів стерлінгів. Решта книги були оцінені значно дешевше: так, примірник роману «Матильда» Роальда Даля, забезпечений спеціально для аукціону новими ілюстраціями Квентіна Блейка, пішов з молотка за 30 тисяч фунтів, «Залишок дня» Кадзуо Ісігуро – за 18 тисяч фунтів, а екземпляр букероносного роману «Вовчий зал» Хіларі Мантел – за 16 тисяч.

За словами куратора проекту Ріка Джекоскі (Rick Gekoski), авторів виставлених на продаж видань просили внести до тексту виправлення, зафіксувати на полях будь-які коментарі, що мають відношення до твору, залишити власні малюнки або залучити до співпраці ілюстратора. Літератори охоче скористалися пропозицією: наприклад, на деяких сторінках роману «Метроленд» Джуліана Барнса рукописного тексту в підсумку виявилося навряд чи не більше, ніж друкованого. У підсумку, як вважає Гекоскі, тексти добре відомих творів щасливі власники книг завдяки такому своєрідному «авторському втручанню» зможуть сприйняти абсолютно по-новому. ПЕН-клуб, у свою чергу, планує направити виручені кошти на організацію програм і кампаній на підтримку авторів і просування читання.

Pro-books.ru