Аргентинська письменниця Ісоль отримала премію Астрід Ліндгрен


Вчора у шведській столиці  відбулося вручення премії пам’яті Астрід Ліндгрен – однієї з найпрестижніших нагород за досягнення в галузі літератури для дітей та юнацтва. Диплом з рук спадкоємної принцеси Вікторії на сцені стокгольмської філармонії отримала аргентинська художниця і письменниця Ісоль (Марісоль Місента).

“Ісоль пише дитячі книги з точки зору дитини. Стриманими фарбами і постійно новими ілюстративними рішеннями вона поглиблює звичні перспективи і розширює межі ілюстрованих книг. Вона відштовхується від чистого погляду дитини на світ і дає смішні і відкриті відповіді на його питання. Зі здоровим гумором і легкістю вона розповідає і про темні сторони життя”, – відзначило журі.

Ісоль – ілюстратор, графік, письменник, співачка і композитор. Вона є автором близько 10 ілюстрованих книг і оформила близько 10 робіт інших літераторів. Її дебют відбувся в 1997 році, коли була опублікована повість “Життя собаки” (Vida de perros). Книги Ісоль “Кулька” (El Globo) і “Різдвяна історія Оггі Рен” (El cuento de Navidad de Auggie Wren) потрапили в щорічний каталог кращих видань світу White Ravens («Біла ворона») в 2003 і в 2004 роках. Вони видані в 20 країнах, у тому числі Іспанії, Франції, США, Кореї, Швейцарії.

“У моїх книгах я не хочу повчати когось. Їхня мета – розповісти незвичайні і бажано трохи веселі історії про великі і маленькі проблеми, про страхи, питаннях самосвідомості і про все те, що стосується і дорослих, і дітей”, – зазначає Ісоль .

Всього в списку претендентів на премію цього року значилися 207 авторів з 67 країн.

Премія Астрід Ліндгрен – одна з найбільших нагород, які вручаються за досягнення в галузі літератури для дітей і підлітків. Нагорода була заснована урядом Швеції в січні 2002 року. Сума грошової винагороди становить близько 550 тис євро.

До складу журі, що вибирає лауреата премії, входять 20 осіб, яких призначає Національна рада з культури. У тому числі – письменники, літературознавці, критики, бібліотекарі. Сім’ю Ліндгрен представляє її внучка Анніка, співробітниця одного з літературних видавництв.

 

Podrobnosti