Ерік Шмідт відмовився прибирати екстремістські матеріали з Google

Голова ради директорів Google Ерік Шмідт відмовився прибирати екстремістські матеріали з пошукової видачі Google. Заява Шмідта прозвучала на літературно-мистецькому фестивалі Hay Festival, пише Guardian.

 

Шмідт відзначив, що у Google вирішили не нав’язувати користувачам свої моральні норми, і індексувати будь-яку законну інформацію, навіть якщо вона «огидна».

 

Напередодні, відзначає Guardian, член британського парламенту лейборист Пол Флінн (Paul Flynn) закликав Google прибрати з видачі сайт ісламістської організації «Аль-Шабаб», яка пов’язана з «Аль-Каїдою», і подібних.

 

Шмідт наголосив, що присутність екстремістів у мережі може іноді навіть бути корисною, оскільки вони часто залишають «цифровий слід», який може використати поліція. Таким чином, індексація Google суперечливих сайтів може навіть допомогти урядам, додав він.

 

«Ми не можемо ідентифікувати «зло», і видалити його з Google,  – відзначив Шмідт. – Ми ухвалили рішення про те, що будь-яка законна інформація, навість та, яка когось обурює, буде у нашому пошуковику».

Mediasapiens