Столиця Філліпін ображається на Дена Брауна за новий роман

Мер філіппінської столиці Маніли Франсіс Толентіно (Francis Tolentino) написав відкритого листа американському письменнику Дену Брауну, в якому звинуватив автора в однобокому описі міста. Про це повідомило агентство Associated Press.

Мер заявив, що Браун описав тільки погані сторони життя філіппінців і проігнорував чесноти міста. Він назвав опис міста “неточним” і підкреслив, що філіппінці здатні на доброзичливе і жалісливе ставлення один до одного. “Наша місцевість – вхід до раю”, – заявив чиновник.

У книзі Дена Брауна “Інферно” героїня описує Манілу як “ворота пекла”. Вона їде туди в надії побачити “країну чудес” з надзвичайно красивою природою, однак стикається з криміналом, злиднями і поганою екологією. Серед іншого, вона описує секс-індустрію країни як ту, що складається лише з дітей, причому найчастіше їх в проституцію продають самі батьки. За її словами, в місті люди підпорядковані примітивному інстинкту виживання і, будучи у відчаї, перетворюються на тварин.

Це не перший раз, коли керівництво Маніли ображається описом міста в мистецтві. У 1998 році Філіппіни оголосили персоною нон-грата американську актрису Клер Дейнс (Claire Danes) і заборонили до показу всі фільми з її участю. Гнів керівництва країни викликало одне з інтерв’ю актриси. У ньому Дейнс описала країну як “пропахлу тарганами”. “У Манілі немає каналізації, у людей тут немає взагалі нічого. Найчастіше у них немає навіть рук, ніг, зубів або очей”, – розповіла актриса.

Книга Дена Брауна “Інферно” вийшла 14 травня і стала шостим романом письменника. У творі розповідається про професора Роберта Ленгдона, персонажа попередніх книг Брауна. За сюжетом, він розгадує секрети “Божественної комедії” Данте.

Газета по-українськи