Письменника Едуарда Лимонова не випускають з Росії консультувати фільм про нього самого

Письменник Едуард Лимонов стане консультантом фільму, заснованому на його біографії. Про це він розповів газеті «Известия».

Письменник і опозиціонер підкреслив, що консультантом фільму він стане, якщо влада випустить його за кордон. Проте до цих пір залишається чинною постанова судових приставів про заборону Лимонову виїздити за кордон, через те, що він заборгував колишньому меру Москви Юрію Лужкову 500 тисяч рублів, призначені до стягнення судом у справі про наклеп. «У цьому світлі консультування є проблематичним. Хіба що тільки в Росії», – сказав Лимонов.

Як повідомлялося раніше, найближчим часом буде знято фільм за книгою Еммануеля Каррера «Лимонов». Екранізацією біографії російського письменника і опозиціонера стане італійський режисер Саверіо Костанцо («Самотність простих чисел», «В пам’ять про мене»). Проектом займуться продюсери Маріо Джіанані і Лоренцо М’єлі, які просували «Ти і я» Бернардо Бертолуччі. Повідомляється, що італійці протягом декількох місяців боролися за права на екранізацію «Лимонова».

Зйомки планується розпочати в середині 2014 року, вони відбудуться в Росії, Америці і Європі. Бюджет картини оцінюється від 15 до 20 мільйонів доларів США. Поки невідомо, хто виконає головну роль. Сам Лимонов не виключає, що це буде американський актор. Договір з кінематографістами уклав літературний агент Франсуа Самуельсон, який представляє права та Еммануеля Каррера, і Едуарда Лимонова.

На кіноринку Канського фестивалю компанії Wildside і RAI Cinema зараз ведуть пошук міжнародних покупців картини.

Книга Еммануеля Каррера стала бестселером в Європі і номінувалася на Гонкурівську премію і отримала нагороду «Ренодо». У російському перекладі біографія опублікована в 2012 році видавництвом Ad Marginem. Найближчим часом книга Каррера буде видана в США.

За матеріалами Lenta.ru