Росія диктує, що тримати в домашніх бібліотеках

Громадська палата Російської Федерації займеться розробкою методичного посібника, який допоможе росіянам сформувати домашню бібліотеку.
Складанням методичного посібника для формування домашньої бібліотеки планують зайнятися в Громадській палаті Росії. До роботи залучать педагогів та літературознавців. У посібник включать авторів, книги яких, на думку експертів, повинні бути в кожному російському будинку. Також до списку рекомендованих письменників додадуть поради про те, у якому віці які твори краще читати.

Про цю ініціативу повідомив «Известиям» голова комісії ГП з культури Павло Пожигайло: «До збірки увійдуть твори класичної російської та зарубіжної літератури. Сучасні письменники в методичку для формування домашніх бібліотек будуть включені, але в невеликій кількості. Наші квартири захаращені книгами, хтось дарує, щось ми самі купуємо. Але вони не читаються. Люди не розуміють, як їх підібрати. Люди купують повне зібрання Пушкіна і Достоєвського, і потім вони припадають пилом на полиці все життя».

Пожигайло повідомив, що в методичні посібники неодмінно включать Пушкіна, Достоєвського, Драйзера, Бальзака, Стендаля, Бердяєва.

Експерти по-різному сприйняли ініціативу Громадської палати. Перший заступник голови комітету СФ з науки і освіти Віктор Косоуров зазначає, що подібні списки обмежують свободу читача і в них немає необхідності, оскільки сім’ї включають в себе дорослих людей, які здатні самостійно формувати як свої читацькі смаки, так і переваги своїх дітей.

Заступник голови комісії ГП з культури Сергій Абрамов вважає, що починання корисне, оскільки розроблена методичка стане цікавим путівником для читача.

Літературний критик і письменник Самуїл Лур’є висловив припущення, що методичка може перетворитися на лобіювання книг певних авторів, але літературний оглядач журналу «Підсумки» Галина Юзефович, вважає, що список рекомендацій допоможе орієнтуватися в потоці літератури, а просування інтересів деяких авторів їй бачиться сумнівним, оскільки «великих грошей в літературному середовищі не крутиться».

У Громадській палаті будуть проведені дві конференції, за результатами яких затвердять остаточну редакцію списку. Методичку опублікують вже восени. Подробиці про те, як буде розповсюджуватися дане видання, поки не повідомляються.

Pro-books

  • ОМEN

    голова комісії ГП з культури Павло Пожигайло, так, леґенько ,судить з власноґо досвіду…обійми посаду і реалізуй свої фобії ,потіш комплекси і задовільни примхи!….Час вибрчих змаґань – анахронізм. Народ має НЕ обирати ,а НАЙМАТИ тих менеджерів, які в стані виконати роботу. А обрані беруть собі усе ,а робити – не знають і не хочуть.