Міжнародного Букера отримала авторка одного роману

Лауреатом Міжнародної Букерівської премії стала американська письменниця Лідія Девіс. Таке рішення ухвалило ввечері в середу, 22 травня, журі престижної літературної нагороди.

 

Лідія Девіс відома в англомовному читаючому світі як автор оповідань і перекладач. Багато її твори – мініатюри, іноді складаються лише з одного речення, зазначає The Daily Beast. Наприклад: «Нещодавно мені відмовилися дати письменницьку премію, оскільки журі визнало, що я лінива».

 

Девіс переклала англійською мовою роман Марселя Пруста «На Сваннову» і «Мадам Боварі» Гюстава Флобера.

 

Лідія Девіс написала тільки один роман – «Кінець історії» (кінець історії, 1995 рік). Ця назва, як зазначається на сайті Букерівської премії, відображає гумор, яким пронизані її твори, а також очевидне заперечення – завдяки отриманому Букеру. «Читачам по всьому світу, яким Лідія Девіс досі не була відома, ця премія представляє її як унікального письменника Для цих щасливців історія тільки починається», – резюмує Букерівської оргкомітет.

 

За словами самої Девіс, вона не очікувала, що «здобуде перемогу»: «Дякую усім причетним до цієї урочистої церемонії, – заявила вона у своїй промові. – Завжди приємно стати лауреатом такої почесної нагороди».

 

Церемонія нагородження Міжнародної Букерівської премії, яка була заснована в 2005 році, проходила в знаменитому лондонському музеї Вікторії і Альберта.

 

Володар нагороди, яка вручається раз на два роки, як англомовним письменникам, так і авторам творів, що широко перекладаються англійською, стає володарем 60 тисяч фунтів (90 тисяч доларів).

 

До короткого списку номінантів увійшли: китайський письменник Янь Ліньке, американка Мерілін Робертсон, канадець Джосіп Новакович, ізраїльтянин Аарон Аппельфельд, індієць Удупі Анентемерті, росіянин Владімір Сорокін і пакистанець Інтізар Хусейн.

 

Наймолодшій фіналісткою за всю історію існування премії стала цього року 45-річна француженка Марі Ндьяй.

NEWSru