Критики про новий роман Дена Брауна: «Я думав, що він просто погано пише, а тепер підозрюю, що він божевільний»

Нова книжка Дена Брауна очолила хіт-парад Великої Британії за результатами першого тижня продажів із результатом 228 961 примірників. Він випереджає найближчого конкурента – Мартіна Коула із книжкою «Це життя» – майже у десять разів.

 

Проте це все одно менше, ніж продажі попереднього роману автора – «Втрачений символ» продався за перший тиждень у кількості 550 000 примірників. Такі дані оприлюднила компанія Nielsen BookScan, яка займається вивченням продажів книжок на британському ринку.  Електронні книги не включено в цифри BookScan, але треба враховувати, що сьогодні у електронному форматі продається набагато більше книжок, ніж 2009-го коли вийшов «Втрачений символ».

 

Успіх Брауна у перший тиждень супроводжується негативними відгуками критиків. «Як стиліст Браун стає все краще і краще: якщо колись він був сміховинним, то зараз просто дуже поганий», пише Джейк Керрідж в Daily Telegraph. «Його проза, його фірмова деталізація, точні висоти будинків, які насправді є неточними. Він працює, щоб читачі знайомилися з історією… Але врешті-решт це його найгірша книга, і сумно, що попри шляхетну мету його амбіції тут перевершують його здібності».

 

«Я раніше думав, що Ден Браун просто погано пише. Тепер, після прочитання останньої версії апокаліптичного трилера, я підозрюю, що він може бути божевільним», – каже Пітер Конрад.

 

«Звісно, це прикро, – відповідає Браун. – Отримати загальне визнання і вдячність просто нереально. Якщо рецензент б’є мене, я просто кажу: «Ну що ж, моє слово не до його або її смаку.  Краще, що ви можете зробити – це просто написати книгу, яку ви самі хотіли б читати і сподіватися, що інші люди поділяють ваш смак. Це дійсно так просто».

Ґардіан