Перше видання “Гаррі Поттера” з авторськими позначками виставлено на торги

Перше видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» з позначками Джоан Роулінг виставлено на аукціон, повідомляє Reuters.

 

Всі виручені від продажу книги кошти, будуть спрямовані на благодійність, – оголосили представники британського ПЕН-клубу, який організовує торги разом з аукціонним домом Sotheby’s. На сторінках книги Роулінг написала замітки як про сам роман, так і про його екранізації, а також залишила 22 малюнки.

 

Перший варіант книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» був випущений в 1997 році тиражем всього в 500 екземплярів. У жовтні 2007 року це видання першого роману з циклу про хлопчика-чарівника, було продано за 29,8 тисячі доларів. Очікується, що на цей раз «Гаррі Поттер і філософський камінь» піде з молотка за значно вищою ціною.

 

Всього на благодійний аукціон виставлено 51 перше видання книг з позначками авторів. Серед лотів, зокрема, «Щоденник Бріджит Джонс» Хелен Філдінг і «Північне сяйво” Філіпа Пулмана.

 

Благодійний аукціон перших видань пройде в Лондоні ввечері 21 травня.

 

У серію романів про Гаррі Поттера входять сім книг, остання з яких була опублікована в 2007 році. Сукупний тираж романів про Гаррі Поттера перевищив 450 мільйонів екземплярів. Усі романи серії екранізовані. Книги про Гаррі Поттера дозволяють Джоан Роулінг досі регулярно входити в рейтинги найбагатших письменників світу.

Lenta.ru