Журнал The Bookseller назвав кращих британських видавців та книготорговців 2012

Провідний британський тижневик для професіоналів книжкової галузі провів церемонію вручення щорічної премії The Bookseller Industry Awards.

У журналі The Bookseller опублікований вельми широкий список учасників і подій книжкової галузі, які за підсумками 2012 року були удостоєні премії The Bookseller Industry Awards. За словами організаторів,у найрізноманітніших номінаціях щорічно перемагають найбільш винахідливі і адаптивні гравці, досвід роботи яких свідчить про здоровий стан книжкового ринку Великобританії.

 

Видавцем року названо британський підрозділ гіганта ринку Random House, чиє найбільш помітне досягнення року вплинуло на книжковий ринок у світовому масштабі – йдеться про нарощування продажів книг трилогії «П’ятдесят відтінків» Е. Л. Джеймс (у Британії за рік – 47,3 мільйона фунтів стерлінгів). Ще більш значущий той факт, що RH готується до злиття з видавничою групою Penguin, і ця угода матиме виняткове значення для подальшого розвитку ринку. Серед інших здобутків – 28 абсолютних бестселерів, а також 70 літературних премій за видані книги, включаючи Нобелівську (твори китайського письменника Мо Яня, нобеліата з літератури 2012 року в Британії видає підрозділ RH – Arrow). Видавцем року в сегменті дитячої літератури визнано профільний підрозділ Scholastic, і теж завдяки прославленій трилогії-бестселеру – «Голодні ігри» Сюзен Коллінз (найважливіший рекорд року – понад мільйон проданих цифрових копій).

 

Книготорговцем року другий рік поспіль визнана міні-мережа The Foyles, що базується в Лондоні і Брістолі. У 2012 році вона привернула до себе увагу розвитком креативної маркетингової і рекламної стратегії, а також відкриттям ще одного магазину у британській столиці. Незалежний книжковий магазин-2012 – Linghams в Хесуолле, ця книготорговельна точка відома завдяки тому, що примудрилася налагодити взаємини з місцевим супермаркетом Tesco, який тепер перенаправляє до книгарні потенційних клієнтів.

 

Серед переможців у інших номінаціях:

Редактор року – Ніколас Пірсон з видавництва Fourth Estate, що підготував до публікації роман Хіларі Мантел Bring Up the Bodies (книга принесла авторові «Букер» за 2012 рік, причому цей твір – сіквел роману Wolf Hall, удостоєного тієї ж премії три роки тому).

 

Керiвник року – Ієн Оуенс (Ian Owens), який реанімував магазин мережі Waterstones в Глазго.

 

Цифрова стратегія року – проект Pottermore, який також торгує легальними цифровими версіями романів про Гаррі Поттера.

 

Маркетингова кампанія року – просування нової книги нобеліата-2002 з економіки Даніеля Канемана Thinking, Fast and Slow, організована видавництвом Penguin.

Pro-books