Знайшовся загублений щоденник знаменитого поета Вінстона Одена


Аукціонний будинок Christie’s виставив на торги знайдений щоденник англо-американського поета Одена, який він вів на початку Другої світової війни. Про це повідомляє видання The Sunday Times.

У щоденнику, описаному експертом як «неймовірна знахідка», йдеться про початок війни і період, коли поет писав одну з найбільш своїх відомих робіт, «1 вересня 1939». У цей час Оден переїхав з Великобританії в США, через деякий час після того, як зустрівся з любов’ю всього свого життя, Честером Коллменом, якого називає в щоденнику «Сі».

Манускрипт з 96 сторінок виставлений на торги з естімейтом в 60-90 тисяч доларів.

Настрій щоденникових записів, в основному, невеселий, проте у ньому знайшлося місце для гумору та дотепних спостережень.

«У віці 32 я думаю, що не сильно змінюся у фізичному плані з плином життя, крім, мабуть, ваги, яка зараз становить 154 фунта, – писав він. – Я щасливий, хоч і в боргах. У мене немає роботи. У моїй візі помилка. Можливо, скоро почнеться війна. Але мені треба писати епіталаміон (вірш у жанрі весільної пісні), і мені нема чому перейматися».

Відносини між Оденом і Коллменом, який був молодший за поета на 14 років, були причиною багатьох спекуляцій біографів автора, однак зараз стало видно, що з перших вуст вони описані як повні розчарувань і тривог.

«Ні Сі, ні я не підходимо один одному. Проте, мене тягне до нього в сексуальному плані сильніше з кожним днем. Мені не потрібно турбуватися через те, що він як і раніше не схожий на людину, якій властива вірність », – писав Оден.

Це виявилося пророчим спостереженням – сексуальна зв’язок протривав до 1941 року і завершилася через схильність Коллмена до проміскуїтету. Тим не менш, вони залишилися близькими і до смерті Одена в 1973 році. У своєму щоденнику Оден описує початок відносин з «Сі», як «11 найщасливіших тижнів у його житті».

«Ми лежали в ліжку і слухали 2-ю і 4-ю симфонії Бетховена, диригував Тосканіні. Не було ніякої можливості слухати і викликати у себе ерекцію одночасно».

Спостереження в щоденнику стосуються не тільки особистого життя поета. Зокрема, один із записів говорить «Америка – єдина країна для письменника-інтроверта такого, як я. Це не місце, люди тут насправді не люди».

Запис, датований 1 вересня 1939 виглядає так: «Прокинувся з головним болем після ночі кошмарів, у яких Сі мені зраджує. У газетах пишуть, що Німеччина напала на Польщу … Тепер я сиджу і дивлюся на річку. Такий гарний вечір, а через годину, за чутками, Англія вступить у війну».

Дослідники знали про існування щоденника, так як Оден згадував про нього у пізніх записах. Він передав журнал своєму другові, проте потім щоденник був загублений. До справжнього моменту його бачили лише деякі експерти, які засвідчили його автентичність.

 

Lenta.ru