Літературний агент обманом привласнив права Харпер Лі на культовий роман “Убити пересмішника”

Відома американська письменниця судиться з родичем свого літературного агента, заявляючи, що він у шахрайський спосіб присвоїв авторські права на її єдиний, але досить прославлений твір.

За повідомленням агентства Reuters, Харпер Лі подала позов до суду Манхеттена на Семюеля Пінкус, який формально є її літературним агентом. Письменниця, однак, стверджує, що Пінкус обманом придбав права на роман «Убити пересмішника» – її єдиний твір, що побачив світ в 1960 році, і який через рік відзначили Пулітцерівською премією. У 1962 році на екрани вийшла голлівудська екранізація роману з Грегорі Пеком в головній ролі, після чого за книгою остаточно закріпився культовий статус. Нині це визнаний зразок класичної американської літератури, загальний тираж якого перевищив 30 мільйонів екземплярів.

У заяві викладена така версія історії: десять років тому, коли тяжко захворів Юджин Уінік, який співпрацював з Лі в якості літературного агента з моменту підготовки роману до публікації, Семюель Пінкус скористався ситуацією, щоб переманити деяких клієнтів свого родича. У 2007 році, коли письменниця сама боролася з наслідками нещодавно перенесеного інсульту, Пінкус скористався станом її здоров’я і нав’язав себе в якості агента. Згодом виявилося, що Лі підписала документ про безоплатну передачу авторських прав на роман «Убити пересмішника».

Тепер 87-річна Харпер Лі вимагає повернути їй права на твір, а також зобов’язати Пінкус виплатити авторську винагороду, яку вона не отримує протягом останніх шести років з моменту укладення договору. Крім цього, фінансовий збиток, як стверджує письменниця, пов’язаний з тим, що агент проігнорував пару важливих пропозицій, що надійшли від HarperCollins (у володіння концерну ще в 1978 році увійшли кілька підрозділів видавництва JB Lippincott & Co, що опублікував «Убити пересмішника»). Одне з них стосувалося ліцензування прав для підготовки релізу роману в цифровому форматі, а друге – участі Лі у святкуванні 50-ої річниці з дня виходу книги.

Lenta.ru