У московських парках з’являються літні бібліотеки

Міські парки Москви в літньому сезоні займуться пропагандою читання. З бюджету виділять 20 мільйонів рублів для того, щоб на відкритому повітрі для москвичів обладнати бібліотеки та читальні.

Бібліотеки й читальні на свіжому повітрі організують у наступному літньому сезоні в московських парках. На пропаганду читання з міського бюджету виділено близько 20 мільйонів рублів.

У парках обладнають не тільки читальні і бібліотеки, а й місця для буккросингу, будуть проводити ігри в літературну мафію, зустрічі з письменниками та поетами, лекції та майстер-класи, інші творчі книжкові заходи.

Директор парку «Північне Тушино» Ілля Чернишов вважає: «Людей треба спокушати на читання затишними і стильними альтанками з торшерами і чашкою кави. Якщо місця для читання будуть атмосферними – а це і світло, і зручні сидіння, і можливість випити чай або каву, – люди сприймуть книги як тренд і почнуть читати. Дирекція парку сприятиме просвітницьким проектам, ми готові виділити «читальні місця» і упорядкувати їх. Важливо не відлякати тих, хто раніше не читав або читав мало».

У парку «Сокільники» місця для читання планують обладнати розетками і підвісними електролампами: щоб можна було підключати ноутбуки та читати після настання темряви. Як уточнює куратор проекту «Букводом» Наташа Шойхет, цього літа в парковій зоні також відкриється бібліотека нового формату, а навколо неї – літні алеї книг: «Ми відкриємо бібліотеку, де ви залишаєте заставу за книгу і виносете її із зали, тобто можна читати в будь-якому місці парку, а якщо книга сподобалася і ви хочете її забрати – застава просто залишається в бібліотеці в якості оплати. – Також у нас з’являться «книжкові шпаківні»: невеликі шафки, де будь-хто зможе обміняти книгу на свою».

Заходи в парках, спрямовані на популяризацію читання, також замовив столичний департамент ЗМІ і реклами. Депутат Мосміськдуми Олексій Рябінін вважає, що облаштувати зручні «читальні місця» необхідно у всіх міських парках.

Москва активно розвивається в питанні пропаганди читання в міському середовищі, в столиці вже діє проект “Книги в парках”, який планує істотно розширитися в 2013, також уряд міста планує обладнати в пішохідних зонах спеціальні місця для буккросингу.

Pro-books