Національна бібліотека Шотландії оголосила конкурс на місце “вікіпедетекаря”


У європейських бібліотеках скоро з’явиться фахівець з незвичайною посадою. Так званого «вікіпедетекаря» шукає національна бібліотека Шотландії., Про що 25 квітня 2013 повідомила газета The Times на своїх сторінках.

В обов’язки такого фахівця буде входити завантаження у всесвітню павутину електронних копій книг, фотографій, журналів, а також текстів на сторінки знаменитої веб-енциклопедії. Таким чином, завдяки цьому співробітнику Мережа побачить історичні цінності Шотландії.

Зарплатня в 30 тисяч фунтів і повна свобода вибору в яку категорію Вікіпедії додавати оцифрований матеріал – це лише пара характеристик нової вакансії. Крім цього «вікіпедетекар» буде навчати всіх співробітників бібліотеки користуватися Вікіпедією, проте на всю роботу у нього буде всього чотири місяці – такий термін контракту.

У рамках спільного проекту бібліотеки та інтернет-енциклопедії новий співробітник повинен буде встановлювати зв’язки з місцевою шотландською вікі-спільнотою, а також проводити особливі заходи.

Такий проект дозволить, на думку співробітників бібліотеки, «поліпшити розуміння і знання про історію та культуру Шотландії». І, швидше за все, вони не помиляються, адже аналогічна посада вже існує у Великобританії з травня минулого року. Англійський «вікіпедетекар» на ім’я Ендрю Грій за рік провів понад півсотні семінарів, на яких навчав роботі з «Вікіпедією». За результатами його роботи в матеріали Британської бібліотеки стали доступні широкій публіці.

Так, завдяки ініціативі Шотландської Національної Бібліотеки, користувачі мережі незабаром зможуть ознайомитися з останніми листом Королеви Шотландії Марії або з рукописом Роберта Бернса. Багато хто просто не може собі дозволити особисто відвідати легендарну бібліотеку, а такий проект відкриває для них таку унікальну можливість.

Prostokniga.com.ua