В Ізраїлі на грошах надрукують портрети поетів

Влада Держави Ізраїль затвердила остаточний зовнішній вигляд нових державних грошових знаків – замість портретів політиків на банкнотах будуть розташовані зображення поетів. Втім, вибір портретів одразу викликав критику.

Схвалені політиками банкноти вартістю п’ятдесят і двісті шекелів надійдуть у монетарний оборот до кінця 2013 – на них будуть зображені портрети класиків національної літератури Шауля Черніховского і Натана Альтермана відповідно. Банкноти
вартістю двадцять і сто шекелів будуть прикрашені портретами поетес Рахелі (Блувштейн) і Леї Гольдберг, емісія цих купюр намічена на початок 2014.

Причина, через яку дії уряду були надані остракізму з боку опозиції – на банкнотах знову знайшлося місце лише для ашкеназі (євреї – вихідці з Північної Америки і Європи), а
східний єврей-сефард досі тільки одного разу був зображений на купюрах – це Мойсей бен Маймон (Маймонід), середньовічний учений, філософ і богослов. Ар’є Дері, один з лідерів ізраїльської релігійної сефардської партії ШАС, звинуватив уряд країни в дискримінації сефардів і заявив журналістам наступне:
«Важко собі уявити, що з числа східних євреїв не вдалося знайти жодного поета … Банкноти з таким портретом нітрохи не втратили б у вартості».

Потрібно відзначити, що відбір кандидатів для розміщення їх портретів на нових купюрах Держави Ізраїль був проведений попереднім кабінетом міністрів країни за участю фракції Шас.

Непочутою критика не залишилася. Після затвердження дизайну нових купюр, кабмін звернувся з проханням до Банку Ізраїлю зобразити на банкнотах «портрети чоловіків жінок, які представлять всі ізраїльські громади». У якості першої кандидатури Біньямін Нетаньяху, прем’єр-міністр країни, запропонував Єгуду ха-Леві, середньовічного поета з арабської Іспанії, де свого часу була сформована громада сефардів.

Novostiliteratury.ru

  • Tesla50

    А що,хіба в жідів,окрім “вєлікяга расєйскага поєта осі МАНДАштама,є ще які поети? Дивно,про них ніхто ж не знає…