“Вікіпедію” звинуватили в сексизмі через статевий поділ американських письменників

«Вікіпедія» розділила американських романістів за гендерним принципом, спровокувавши звинувачення в сексизмі, пише The Guardian. В електронній енциклопедії всередині категорії «американські письменники» (American novelists) з’явився особливий розділ для письменниць (American women novelists).

Про рішення редакторів «Вікіпедії» 24 квітня написала в The New York Times американська письменниця Аманда Філіпаккі. «Погано, що немає підрозділу ‘американські письменники-чоловіки’», – зауважила Філіпаккі. На її думку, тепер читачі можуть не помітити існування підрозділу, до якого увійшли автори-жінки, що ускладнить їх спроби домогтися рівноправності в літературному світі.

Стаття про неї саму входить в загальну категорію «американські письменники», хоча сама вона писала, що знайшла себе в новому розділі. Ймовірно, справа в тому, що після відкритого невдоволення в ЗМІ редактори почали повертати деяких письменниць назад до первісної загальної категорії.

До кампанії проти «Вікіпедії» активно підключилася в соціальних мережах письменниця, автор «Vanity Fair» Елісс Шеппел. На своїй сторінці в Facebook вона заявила, що категорія «американські письменники» перетворилася на «клуб американських хлопчиків».

Тим часом «Вікіпедія» прийняла таке рішення у зв’язку з тим, що існуюча від початку категорія була переповнена. Відповідне пояснення наводиться на сайті електронної бібліотеки. Тим часом ініціативні редактори почали формувати підрозділ «американські письменники-чоловіки» (American men novelists). Втім, до нього потрапили поки тільки два письменника: один чоловік і одна жінка.

Lenta.ru