Українці взяли «Русскую Премию»

Автори з Великобританії і України стали переможцями Міжнародного літературного конкурсу “Русская премия” – нагороди, створеної для підтримки російськомовних письменників за кордоном, передає ИТАР-ТАСС. Вручення премії відбулося днями в “Президент-готелі” у Москві.

Переможцем у номінації “Поезія” названо Олега Дозморова з Великобританії – за книгу віршів “Дивитися на бегемота”. Кращою в номінації “Мала проза” стала прозаїк, журналіст, перекладач з українського міста Чернівці Маріана Гончарова – за повість “Дракон з Перкалаба”. У номінації “Велика проза” перша премія вручена Володимиру Рафеенко з України – за роман “Демон Декарта. Роман – Сновидіння”.

Лауреатами конкурсу стали також письменники і поети з Австралії, Білорусії, Німеччини, Данії, Киргизії і США.

Олександр Черносвитов – директор Фонду “Олександр Пушкін” і кореспондент ІТАР-ТАРС у Мадриді – удостоєний спеціального призу “За багаторічну просвітницьку діяльність, популяризацію російської культури і російської мови в Іспанії та за зміцнення гуманітарних зв’язків між Іспанією і Росією”. Цю нагороду Черносвитова вручив знаменитий музикант, народний артист СРСР Володимир Співаков.

Як повідомила агентству керівник конкурсу Тетяна Восковська, “всього до участі в ньому цьогоріч надійшло 416 заявок від письменників з 36 країн”.

Вона розповіла, що “Міжнародний літературний конкурс” Російська Премія “був заснований у 2005 році з метою збереження і розвитку російської мови, як унікального явища світової культури, і підтримки російськомовних письменників світу”. Восковська зазначила, що офіційним партнером конкурсу є Президентський центр Б. М. Єльцина.

Newsru.com