Автор книжки про Вінні-Пуха працював на британську розвідку

Британський письменник Алан Александр Мілн, відомий своїми книгами про Вінні-Пуха, писав пропагандистські публікації для британської розвідки. Про це стало відомо з архівних записів письменника. Їх зміст наводить газета The Times.

 

Із записів Мілна випливає, що він працював на МІ-7 – пропагандистський підрозділ британської розвідки, що діяв під час Першої світової війни. У нотатках письменник критично оцінював те, що йому доводилося «брехати» про злочини Німеччини, зокрема, про німецькі фабрики з переробки трупів солдатів кайзерівської армії.

 

Всього було знайдено більше 150 рукописів письменника, скомпонованих співробітниками МІ-7. Документи планувалося знищити як компрометуючі в ході розпуску служби в 1918 році, проте одному із співробітників МІ-7 вдалося їх врятувати, а згодом їх опублікував племінник розвідника. Багато з виявлених записів Мілна зроблені у віршах, в тому числі визнання про роботу на спецслужби.

 

Пресі стала відома реакція біографа Мілна Енн Твайт (Ann Thwaite), яка підтвердила, що письменник в раніше відомих документах побіжно згадував, що писав пропаганду, проте інформація про його роботу на МІ-7 оприлюднена вперше.

 

МІ-7 було створено в 1916 році, щоб за допомогою пропаганди послабити антивоєнні настрої, що різко виросли після перших великих втрат Великої Британії у війні. Однією з найвідоміших пропагандистських публікацій стала стаття в газеті The Times, яка розповідала про спеціальні німецькі фабрики, які переробляли полеглих солдатів своєї армії на мило, свічки та інші продукти (так як через економічну блокаду в Німеччині був дефіцит жиру). Стаття була основана на репортажі кореспондента, і відразу після її публікації інші журналісти припустили, що репортер узяв тільки одну інтерпретацію німецького слова «Kadaver», яке також могло означати і труп тварини. Після війни офіційні особи Великої Британії визнали, що ця історія дійсно була помилкою.

Lenta.ru