На День книги британці та американці роздавали сотні книжок

Британці та американці відзначили День книги та авторського права, безкоштовно роздаючи сотні тисяч примірників книжкової продукції та організовуючи заходи на підтримку читання.

Як повідомляє газета The Guardian, Великобританія завчасно підготувалася до проведення третьої за рахунком масштабної щорічної акції під назвою Всесвітня ніч книги (World Book Night), яка була приурочена до Дня книги та авторського права, що відзначається 23 квітня під егідою ЮНЕСКО. Якраз в Сполученому Королівстві ідея організувати WBN і народилася – завдяки голові видавництва Canongate Джеймі Бінгу (Jamie Byng), який таким чином задумав розширити традицію святкування «Всесвітнього дня книги» (World Book Day), існуючу з 1998 року. На старті проекту Бінг плекав надію на те, що акція, під час якої безкоштовно роздаються сотні тисяч примірників книг, швидко стане загальносвітовою. Проте, наразі цього не сталося: минулого року ідею підтримали Ірландія, Німеччина і США, проте в цьому Німеччина вибула з числа учасників, незважаючи на успіх акції, а Ірландія чи теж вибула,  чи то скоротила масштаб (думки ЗМІ розходяться) . Гравці британського книжкового ринку, проте, як і раніше горять ентузіазмом, в чому їх цілком підтримує місцева преса, яка процес підготовки до «Всесвітньої ночі книги» ретельно висвітлює вже півроку.

Центральним «опорним пунктом» для проведення заходів у Великобританії цього року обраний Ліверпуль. Автори, чиї книги були відібрані для безкоштовного розповсюдження (серед інших – Філіпа Грегорі, Патрік Несс, Джаспер Ффорде, Джекі Кей), візьмуть участь в організованих з нагоди заходах. І тим самим дадуть старт новому міському літературному фестивалю, у рамках якого до 19 травня буде проведено більше 350 дискусій, читань, майстер-класів тощо. Зрозуміло, до «Всесвітньої ночі книги» долучаться і жителі інших міст, у першу чергу – столиці. Що стосується власне книг, то знову був сформований список з 20-ти найменувань, 23 тисячі волонтерів (рекордне число бажаючих) планують роздати в цілому 400 тисяч примірників. Ще 100 тисяч копій виділені спеціально для поширення в притулках для бездомних, лікарнях, в’язницях.

У США акція проводиться за аналогічною схемою: 25 тисяч волонтерів розповсюджують примірники – але не 20-ти, а 30-ти найменувань книг. Торік у рамках акції до рук читачів потрапили понад мільйон копій.

 

Нагадаємо, що вчора українські письменники відсвяткували Всесвітній день книги та авторського права автопробігом.

 

За матеріалами Pro-books.ru