Помер кубинський письменник, революціонер Альфредо Гевара

Відомий кубинський письменник, діяч культури і революціонер Альфредо Гевара помер у суботу, 20 квітня, у Гавані від інфаркту на 88-му році життя, повідомляє РИА “Новости”.

Тиждень тому його було госпіталізовано до столичної клініки з захворюванням серцево-судинної системи. Як повідомляють латиноамериканські ЗМІ, в лікарні його відвідував голова Державної ради і Ради міністрів Куби Рауль Кастро.

Альфредо Гевара дружив з братами Кастро зі студентських часів. Разом з ними він готував штурм казарм Монкада, боровся проти диктатури Фульхенсіо Батісти. У 1958 році Гевара працював помічником у іспанського режисера Луїса Бунюеля під час зйомок у Мексиці фільму “Назарин”. Після перемоги революції у 1959 році створив Інститут культури і кінематографічної промисловості (ICAIC). У 1975 році був призначений заступником міністра культури. У 1985 році разом з нобелівським лауреатом Габріелем Гарсіа Маркесом створив Фонд нового латиноамериканського кіно, ще через рік – міжнародну кіношколу у передмісті Гавани. Більше 10 років представляв Кубу в ЮНЕСКО. Член ЦК комуністичної партії з 1991 по 1997 роки.

В останні роки Гевара був президентом Міжнародного фестивалю нового латиноамериканського кіно в Гавані, викладав філософію в столичному університеті, писав книжки. Його діяльність відзначена численними національними нагородами, а також медаллю Федеріко Фелліні, орденом Почесного легіону.

Тіло Альфредо Гевари пройде обряд кремації і, згідно з його передсмертним побажанням, розвіяне на парадних сходах Гаванського університету.

Альфредо Гевара є однофамільцем культового аргентинсько-кубинського революціонера Ернесто Гевари (1928-1967).

Нагадаємо, у Чилі проведуть ексгумацію останків знаменитого поета Пабло Неруди, який помер у вересні 1973 майже відразу після військового перевороту.

Члени компартії вважають, що поет не помер від раку у приватній клініці в Сантьяго 23 вересня 1973, а був убитий. У той час в країні відбувся військовий переворот, у результаті якого до влади прийшла військова хунта на чолі з генералом Аугусто Піночетом.

Newsru.ua