Перша надрукована у США книга виставлена на аукціон

На торги аукціонного дому Sotheby`s буде виставлена ​​одна з 11 збережених копій Массачусетської книги псалмів (Bay Psalm Book) 1640 року – першої книги, надрукованої на території сучасних Сполучених Штатів Америки.

Торги відбудуться в листопаді 2013 року, а з 19 по 21 квітня книга буде виставлена ​​для огляду в будівлі Sotheby`s в Нью-Йорку, повідомляє The New York Times. Потім її покажуть публіці в Філадельфії, Чикаго, Лос-Анджелесі і Далласі. Очікується, що вартість Массачусетської книги псалмів на аукціоні перевищить 15 мільйонів доларів.

Копія Массачусетської книги псалмів, яку виставлять на аукціон, є однією з двох, що належать церкві Old South Church в Бостоні. Рішення про продаж Псалтиря було прийнято в грудні 2012 року, виручені від аукціону гроші підуть на утримання будівлі церкви. Інші збережені копії першого видання Массачусетської книги псалмів зберігаються у бібліотеці Конгресу США, в Єльському університеті, в Гарварді, в університеті Брауна, Американському товаристві антикварів і в музеї Розенбаха.

Массачусетська книга псалмів вперше була надрукована в 1640 році в місті Кембридж, штат Массачусетс, тиражем в 1700 примірників. Псалтир містив більш точні переклади з івриту, ніж ті збірники псалмів, які переселенці привезли з собою з Англії. Рекорд вартості для Массачусетської книги псалмів був встановлений у 2009 році, коли видання приблизно 1669-1682 років було продано за 57 600 доларів. Перші видання книги ніколи не виставлялися на аукціони.

Bookclub.ua