Повне зібрання творів братів Стругацьких почне видаватися вже з 2013 року

Перші томи повного зібрання творів братів Стругацьких з 30 книг почнуть виходити в 2013 році. Про це, як повідомляє РІА Новини, розповів один з редакторів збірника Володимир Борисов.

За словами Борисова, насьогодні вже зверстані і готові до друку шість томів. Яке саме видавництво займеться випуском книг, Борисов не повідомив, проте воно вже вибране. Точні дати публікації першого тому невідомі. Як зазначив Борисов, затримка з випуском перших видань пов’язана з тим, що родичі Бориса Стругацького, який помер у листопаді 2012 року, ще не вступили в права спадщини. Права до них перейдуть 19 травня, коли мине півроку з моменту смерті письменника.

30-томне зібрання творів стане найповнішим виданням творчості Аркадія і Бориса Стругацьких. Ще вкінці 2012 року Борисов розповідав, що до нього увійдуть не тільки відомі всім твори, а й листування, щоденники, публіцистика і раніше не публіковані тексти. Крім того, будуть опубліковані твори, які кожен з братів написав окремо під псевдонімом.

Зібрання творів братів Стругацьких укладене в хронологічному порядку і відкривається щоденниками батьків письменників-фантастів. Крім того, до нього включена передмова, написане самим Борисом Стругацьким.

У понеділок, 15 квітня, Борису Стругацькому виповнилося б 80 років. Його брат Аркадій помер в 1991 році. У співавторстві вони написали близько 30 творів, в числі яких «Понеділок починається в суботу», «Важко бути богом» і «Пікнік на узбіччі».

Lenta.ru