Два романи російського письменника, які знайдені у вбивці, вимагають визнати екстремістським

Дві книги, випущені видавництвом «Ексмо», знайдені в особистій бібліотеці людини, засудженої за вбивство на грунті національної ненависті. Тепер дані видання вимагають включити до списку екстремістських матеріалів.

Після того, як у квартирі росіянина, засудженого на 7,5 років за вбивство на грунті расової ненависті, знайшли книги «Терорист» і «Ксенофоб» автора Льва Пучкова, видані в «Ексмо», Замоскворецький міжрайонний прокурор направив до Коптевського районного суду позовну заяву з вимогою включити ці книги в список екстремістських матеріалів, передає газета «Известия». Спірні книги конфісковані і передані на професійну експертизу.

За словами представника видавництва «Ексмо», це вже друга експертиза згаданих творів, що відбулася після звернення прокурора до суду. Перша була проведена недержавною установою з ініціативи самого видавництва, і її вердикт свідчить, що в книгах екстремізм відсутній. Але міжрайонний прокурор запросив повторну експертизу в держорганізації. У відповідь на це видавництво звинуватило прокурора в затягуванні процесу і направило скаргу до Мосміськсуду, однак скаргу не задовольнили.

Книги, які намагаються заборонити, входять в трилогію «Нація». Ця серія, за словами автора, була написана з метою осмислити історію, яка дійсно відбувалася в Росії. У «Терористах» розповідається про екстремістську організацію «Російський трибунал», що займається покаранням людей, які, на думку учасників організації, завинили перед батьківщиною. Книга «Ксенофоб» оповідає про те, як молодий вчитель з толерантного людинолюбця перетворюється на ксенофоба, а його друг-спортсмен стає холоднокровним вбивцею.

«У книгах немає нічого екстремістського, – заявляє Лев Пучков. – Моїм завданням було розглянути у всіх аспектах міжнаціональні питання. У романах я дав можливість висловитися всім представникам суспільства. Будь-якого письменника, який розглядає гострі питання, можна звинуватити в тому, що він спровокував людину на дію».

На думку видавця Вадима Мещерякова, «нехороші книги» випускаються «Ексмо» не з бажання когось образити або зробити собі скандальну рекламу. Мещеряков прогнозує, що в разі визнання книг «Терорист» і «Ксенофоб» екстремістськими, репутація видавництва не постраждає: «Навіть якщо сотню їхніх книжок визнають екстремістськими, це ніяк на них не позначиться. У нашій країні поняття «репутація видавництва» – це міф. При купівлі книги у російського читача немає асоціації з видавцем. У разі програшу в суді магазини не відмовляться від книг «Ексмо», а вилучення однієї книжки з продажу навряд чи вдарить по фінансах найбільшого видавництва в Росії».

Pro-books