У Хорватії розпочалася кампанія за читання вголос

Загребські фахівці – бібліотечні працівники, логопеди, медики, які працюють з порушеннями слуху і синдромом Дауна – почали кампанію, яка покликана популяризувати серед батьків читання дітям вголос. У першу чергу ця кампанія повинна допомогти дітям з особливими потребами.
Все почалося в дитячому садку Razlicak та Центрі  дітей зі слабким слухом Slava Raskaj – за підтримки ЮНІСЕФ там почався спільний проект, метою якого є знайомство малюків з літературою, і таким чином допомога при контактах зі зовнішнім світом. Останнє хорватське дослідження ЮНІСЕФ показало, що хоча читання вголос розвиває у дітей мову та комунікативні здібності – в тисячах сімей це не прийнято. Всього п’ятнадцять хвилин читання вголос у день здатні прищепити любов до друкованого слова на все життя – не кажучи про підготовку до школи і про поліпшення відносин з батьками.
Перші читання пройшли в найбільшому бібліотечному центрі Загреба – бібліотеці імені Богдана Огрізовіча. Там були оголошені результати проведеного дослідження; там же батьків знайомили зі спеціальними техніками читання. Виявляється, при усному читанні дітям необхідно бачити активну міміку і жести – таким чином слабочуючі діти і діти з синдромом Дауна краще розуміють зміст книги. Ці техніки спрямовані на активну взаємодію з дитиною, стимулюють його самостійно вимовляти звуки, реагувати на сюжет, освоювати нові жести.
Такі заходи, що рекламують читання вголос, проводитимуться в Хорватії протягом усього року. ЮНІСЕФ забезпечуватиме тренінги для лікарів-педіатрів, де розкажуть про користь подібних практик, а найбідніші сім’ї зможуть отримати дитячі книги безкоштовно.

Новости литературы