Заробіток Обами скоротився через книжкові гонорари, і він заробив в чотири рази менше за Януковича

Заробіток Обами скоротився через зменшення обсягу гонорарів, що виплачуються президентові США за його книги.

Президент США Барак Обама і його дружина Мішель відзвітували про свої доходи за 2012 рік. Як виявилося, в 2012-му американське президентське подружжя заробило в цілому 608,6 тис. доларів. Це в 4 рази менше, ніж доходи, задекларовані президентом України Віктором Януковичем(2,5 млн доларів).

У цілому дохід Обами порівняно з 2011 роком зменшився на 23%. Таке скорочення заробітку пов’язане зі зменшенням обсягу гонорарів, що виплачуються президенту за його книги, передає агентство Bloomberg.

З заробленої суми “перша родина” США сплатила 112,21 тис. доларів федеральних податків, таким чином, податкова ставка склала 18,4% порівняно з 20,5% в 2011 році. Як повідомлялося, тоді Обама і його дружина заробили 789 тисяч 674 долари.

Таким чином дохід президентської пари в 2012 році вперше досяг мінімуму, зафіксованого в 2004-му, коли Обама балотувався в Сенат США від штату Іллінойс і його фінанси вперше привернули увагу громадськості. Проте президент США, як і раніше, продовжує заробляти за рік приблизно в 10 разів більше за середнього американця.

– Янукович знову отримав майже 16 млн грн за літературну творчість

Завдяки вмілому використанню доступних вирахувань з податків штатів та органів місцевого самоврядування, а також відсоткових ставок за іпотечними кредитами і значним пожертвуванням на благодійні цілі сім’ї Обамі вдалося уникнути сплати податку за максимальною ставкою, яка в минулому році становила 35%.

Благодійні внески президентської сім’ї в 2012 році склали близько 150 тис. доларів. Ще 45 тис. доларів витрат склали виплати відсотків за іпотекою за будинок в Чикаго.

Загальний фінансовий статок сім’ї Обами, який він сам оцінив його у травні минулого року, становив від 2,6 млн до 8,3 млн доларів, а в 2010-му – від 1,8 млн до 12 млн доларів.

Заробітна плата президента США становить 400 тис. доларів на рік. Раніше у квітні повідомлялося, що Обама прийняв рішення добровільно урізати собі зарплату приблизно на 5% (близько 1,7 тисяч доларів) на місяць.

Тим не менш, доходи Обами в чотири рази менші, ніж в українського президента Віктора Януковича. На початку квітня той опублікував відомості про доходи в розмірі понад 20 млн гривень (близько 2,5 млн дол. – ред.).

Більшу частину цієї суми (15,5 млн гривень) склав рекордний авторський гонорар, виплачений президентові донецькою друкарнею “Новий світ” за книги, які президентові потрібно написати.

У 2011 році друкарня перерахувала Януковичу 16,4 млн гривень за його літературні праці.

Дзеркало тижня