У Росії заборонили мат у кіно та літературі

Держрада Російської Федерації прийняла в першому читанні закон, що забороняє використання нецензурних виcловлювань у літературі, кіно, теле- і радіопередачах і на масових заходах. Про це повідомляє РИА Новости. За законопроект проголосував 441 депутат, двоє утрималися.

 

Документ передбачає внесення поправок до законів «Про державну мову РФ» і «Про державну підтримку кінематографії», а також до Кодексу про адміністративні правопорушення та інші акти.

 

У Кодекс про адміністративні правопорушення, згідно із законопроектом, має бути внесена нова стаття, за якою порушення заборони на нецензурну лайку спричинить штраф у 2-2,5 тисячі рублів для фізичних осіб, 4-5 тисяч для посадових і 40-50 тисяч для юридичних. Використання мату в фільмах в разі прийняття поправок призведе до відмови у видачі стрічці прокатного посвідчення.

 

РИА Новости зазначають, що законопроект планують доопрацювати до другого читання, зокрема, роз’яснити використання нецензурних виcловлювань в художній літературі для реалізації авторського задуму і пояснити, хто зможе складати протоколи та розглядати справи про порушення заборони. Крім того, до другого читання в документ можуть додати норму, що вводить маркування «18 +» для книг, в яких використовується мат, а глава комітету з культури Станіслав Говорухін запропонував продавати такі книги запакованими.

 

Законопроект про заборону мату в літературі і кіно був внесений до Держдуми в грудні 2012 року депутатами від «Єдиної Росії» і членами Ради Федерації. Незадовго до розгляду документа в першому читанні, у квітні 2013 року, було прийнято аналогічний закон, що забороняє нецензурні вирази в ЗМІ під загрозою штрафу до 200 тисяч рублів.

Lenta.ru