Кустуріца зніме фільм про торгівлю органами за мотивами “Злочину і кари” Достоєвського

Відомий сербський режисер Емір Кустуріца зніме фільм про незаконну торгівлю людськими донорськими органами в Косово.

“Думаю, що робота над картиною може бути завершена протягом трьох років. Це буде великий фільм, для якого буде потрібно тривала підготовка і значні інвестиції. Ідея сценарію ж належить моїй доньці. Можливо, це одна з головних тем нинішнього століття”, – сказав режисер у Белграді, повідомляє в четвер 4 квітня Net Press.

Кустуріца зазначив, що має намір знімати фільм в Росії, оскільки, по-перше, значна частина дії за сюжетом буде відбуватися саме там, а в Косово зйомки неможливі через складну політичну ситуацію.

Картина, як повідав режисер, буде частково перегукуватися з творами Федора Достоєвського. Головним героєм кінострічки стане серб, який багато років живе в Парижі та приміряє на себе образ Родіона Раскольникова зі “Злочину і кари”. На цьому шляху він потрапляє спочатку в Санкт-Петербург, а потім у Косово. Робоча назва фільму – “Дорогий мій Федір”.

Нещодавно Кустуріца відхилив пропозицію російського режисера Олексія Балабанова про спільну роботу над фільмом про юність Йосипа Сталіна, пояснивши, що ця тема його не надихає.

Newsru