У Росії не планують карати читачів за скачування з піратських сайтів

Читачів, які скачують книги з піратських сайтів, карати не будуть, заявив замголови Федерального агентства з друку і масових комунікацій Володимир Григорьєв.

“Ми не плануємо закликати до відповідальності кінцевого споживача продукції, як це роблять у США, коли в суд відправляється власник комп’ютера. Відповідати будуть власники піратських ресурсів, а з читачами будемо вести роз’яснювальну кампанію”, – цитує РІА “Новости” виступ чиновника на прес- конференції, присвяченій обговоренню запущеного в четвер проекту “Читай легально”.

На його думку, піратство в Мережі стало системною загрозою для видавничого ринку, і першорядним завданням буде створення прецедентної системи судових позовів.

Сьогодні за статистикою 9 з 10 книг завантажується нелегально, що, за словами учасників конференції, завдає галузі збиток у розмірі 3-4 мільярдів рублів, а враховуючи темпи зростання ринку електронних книг в країні, цей збиток через кілька років може скласти 15-20 мільярдів рублів .

Проект “Читай легально” об’єднав багатьох гравців російського книжкового ринку – видавництва, галузеві асоціації, продавців ліцензійного контенту, виробників пристроїв для читання. Сергій Анурьев, генеральний директор компанії “ЛітРес”, пояснив, що проект задуманий з метою популяризації легальних ресурсів. “Нам важливо донести інформацію, які ліцензійні ресурси, а які – ні. Обов’язково буде список легальних майданчиків, з яким користувач зможе звіритися”, – сказав він, додавши, що вже запущений сайт piratstvu.net, на якому і буде публікуватися ця інформація.

За інформацією гендиректора видавництва “Ексмо” Олега Новікова, в цьому році в Росії прогнозується скачування 30000000 книг. “Проблема нашого ринку була в тому, що книги не доходили до читача, і інтернет в цьому відношенні здавався великою допомогою, тим більше що вартість електронних книг нижче паперових. В США електронна книга – це майже чверть всього ринку книги, ми до цієї цифри можемо наблизитися через 2-3 роки “, – пояснив Новіков.

Newsru.com