Двоє українців позмагаються за «Русскую премию»

“Русская премия”, що заохочує російськомовних авторів, які живуть за кордоном, оголосила у вівторок шорт-лист за підсумками 2012 року, до якого увійшло дев’ять письменників і поетів з восьми країн світу.
У “короткий список” потрапили автори з Австралії, Білорусії, Великобританії, Німеччини, Данії, Киргизії, США та України.

У номінації “Поезія” журі виділило: Анну Глазову з Німеччини зі збіркою віршів “Для землерийки”, Олега Дозморова з Великобританії з книгою “Дивитися на бегемота”, В’ячеслава Шаповалова з книгою “Евроазіс”.

У конкурсі “Мала проза” в шорт-лист увійшли: Маріанна Гончарова з України “Дракон з Перкалаба. Повість про Владка”, Катя Каповіч із США “Удвох веселіше. Оповідання”, Михайло Шелехов з Білорусії “Криниця потопу. Орієнтальні новели”.

У номінації “Велика проза” відзначені: Євген Клюєв з Данії “Translit: роман-петля”, Володимир Рафеенко з України “Демон Декарта. Роман-сновидіння”, Аліса Ханцис з Австралії “І в’януть троянди в спеку січневу”.

“Перший раз за всю історію проекту лауреатами стануть автори з восьми країн світу. Надзвичайно широкі не тільки географічні кордони. В” короткому списку “премії – представники різних поколінь, літературних шкіл, традицій і жанрів”, – розповіла агентству автор і керівник проекту Тетяна Восковська .

Підсумки конкурсу будуть оголошені на VIII урочистій церемонії нагородження 25 квітня в Москві. У журі “Російської премії” під керівництвом головного редактора журналу “Знамя” Сергія Чуприніна входять: поети Олександр Кабанов (Україна) і Наталія Горбаневська (Франція), письменники Андрій Курков (Україна), Олена Скульська (Естонія), Герман Садулаєв (Росія), літературні критики Олександр Архангельський (Росія) і Борис Кузьмінський (Росія).

Премія заснована в 2005 році для збереження і розвитку російської мови як унікального явища світової культури та підтримки російськомовних письменників світу. Офіційний партнер конкурсу – Президентський центр Єльцина.

Newsru.com