Соденберг зніме серіал за класикою постмодернізму

Режисер Стівен Содерберг має намір зняти міні-серіал за книгою Джона Барта «Торговець дурманом». Про це кінематографіст розповів в інтерв’ю Entertainment Weekly.

Содерберг зізнався, що давно хотів екранізувати твір американського письменника-постмодерніста, але не міг зрозуміти, як зробити це. У 2010 році він відмовився від ідеї повнометражної картини по «Торговцю», і вирішив зняти серіал з 12 годинних епізодів.

Дія «Торговця дурманом» розгортається в XVII столітті. Сатирична книга розповідає про англійського поета Ебенезера Кука, який переїжджає в Меріленд, в Новий Світ, щоб вступити у володіння тютюнової фермою свого батька. Рецензент The New York Times в 1960 році назвав цей твір жорстокої сатирою на все людство, додавши, що книга «така жахливо довга, що читати її, ймовірно, так само важко, як писати».

За словами Содерберга, йому буде непросто перенести події «Торговця» на екран так, щоб у підсумку не вийшла «чортова 12-годинна комедія про XVII століття за 85 мільйонів доларів». Тим не менше він дав зрозуміти, що знає, як створити недорогий багатосерійний фільм, хоч і не побажав розкрити секрет. Інших подробиць теж не надходило – поки проект знаходиться на стадії задуму. Содерберг ще не визначився, яка схема дистрибуції виявиться для нього кращою: телебачення або веб-підписка.

Lenta.ru