Рукопис роману Капоте «Сніданок у Тіффані» виставлений на аукціон

Набраний на друкарській машинці текст роману Трумена Капоте «Сніданок у Тіффані» з позначками автора виставлений на торги, організовані аукціонним домом RR Auctions. Про це повідомляється на сайті RR Auctions.

Торги проходитимуть з 18 по 25 квітня в США, в штаті Нью-Гемпшир. Початкова ціна рукопису становить 10 тисяч доларів. За даними Associated Press, очікується, що лот буде проданий як мінімум за 250 тисяч доларів.

84-сторінковий текст роману «Сніданок у Тіффані», набраний Труменом Капоте в 1958 році для видавничого дому Random Houses, містить безліч позначок автора. У їхньому числі – позначки про зміну імені головної героїні з вихідного Конні Густафсон (Connie Gustafson) на остаточне – Холлі Голайтлі (Holly Golightly). На першій сторінці рукопису знаходиться написана рукою автора назва роману.

Роман «Сніданок у Тіффані» був опублікований американським видавництвом Random House в 1958 році. Раніше права на публікацію роману за 2 тисячі доларів купив журнал Harper’s Bazaar, проте незабаром відмовився від роману, пославшись на «неналежний» спосіб життя головної героїні і розвій ненормативної лексики. Права перекупив журнал Esquire і опублікував роман у листопаді 1958 року. Майже одночасно з публікацією в Esquire вийшло і видання Random House.

Роман Трумена Капоте оповідає про юну дівчину Холлі Голайтлі, яка відвідує світські раути в пошуках успішних і багатих чоловіків. У 1961 році роман екранізував режисер Блейк Едвардс. Фільм з Одрі Хепберн у головній ролі став класикою американського кінематографу і отримав «Оскар» за кращий саундтрек і кращу пісню.

Lenta.ru