У Росії в приказках знайшли ненормативну лексику

Роскомнадзор зажадав, щоб «Великий словник російських приказок», складений лінгвістами Тетяною Нікітіної та Валерієм Мокієнко, отримав позначку «18 +». Зараз книга позначена як придатна для читання дітьми з 12 років.

 

Чиновники пояснили, що в словнику, виданому в 2013 році, «містяться ненормативні вислови», від яких, згідно з федеральним законом, повинні бути захищені діти до 18 років. Згідно з вимогами закону, якщо в книжковий магазин пускають дітей, то словник приказок в ньому повинен продаватися тільки в запечатаних упаковках. Також його не можна буде продавати в дитячих освітніх, культурних та інших організаціях і на території в 100 метрах від них.

 

Роскомнадзор провів експертизу російських прислів’їв за скаргою від Росдруку. Це відомство, у свою чергу, зажадало від видавця словника, «ОЛМА Медиа Групп», «пояснень за фактом порушення». Поки маркування не буде виправлене, видавництво і магазини повинні будуть припинити продаж словника.

 

У Росдруку з жалем відзначили, що порушення допустило велике видавництво, якому гроші на видання словника дала держава «в рамках ФЦП “Культура Росії (2012-2018 роки)”». Укладачі словника, у свою чергу, написали в Росдрук лист, у якому заявили, що відсутність суворого маркування на книзі засмутило їх самих. «Це повний тлумачний філологічний словник, реалістично відображає прислів’я та приказки живої російської мови і – ще раз підкреслимо! – Відзначене заборонними позначками було все нецензурне і вульгарне в ньому», – пишуть лінгвісти.

 

Закон «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», що вводить вікове маркування, діє з 1 вересня 2012.

Lenta.ru