Нобелівську медаль Фолкнера оцінили в 500 тис.доларів

Медаль лауреата Нобелівської премії, яка належала американському письменнику Вільяму Фолкнеру, виставлена ​​на торги в аукціонному домі Sotheby’s, повідомляє The New York Times.

Разом з медаллю на торги виставлений диплом, який підтверджує присудження Фолкнеру Нобелівської премії, і чернетка промови, з якою він виступав на церемонії її вручення. За ці три предмети родичі Фолкнера мають намір виручити в цілому від 500 тисяч до мільйона доларів. Торги пройдуть в червні 2013 року в Нью-Йорку.

Крім того, на продаж виставлені ще кілька речей, що належали письменнику. Для літературознавців найбільшу цінність представляє раннє неопубліковане оповідання Фолкнера, імовірно написане ним ще в студентські роки. Нащадки письменника знайшли 13-сторінковий рукопис без назви в сараї на його фермі. Разом з ним вони виявили листи, які Фолкнер писав дружині в 1935 році з Голлівуду, де він працював над сценаріями до фільмів.

Це другий за останні 70 років випадок виставлення на продаж медалі лауреата Нобелівської премії. У лютому 2013 року стало відомо, що на торги, організовані аукціонним будинком Heritage Auctions, виставлена ​​медаль одного з першовідкривачів структури ДНК Френсіса Кріка. Початкова вартість лота становить 250 тисяч євро. Частину виручки планується направити в новий інститут імені вченого.

Вільям Фолкнер народився в 1897 році. Свій перший роман «Солдатська нагорода» він опублікував у 1926 році. Всього Фолкнер написав майже 20 романів, найвідомішими з яких вважаються «Шум і лють», «Коли я вмирала» і «Світло в серпні». Крім того, він написав кілька десятків повістей та оповідань. У 1949 році письменникові присудили Нобелівську премію з літератури з формулюванням «за значний і з художньої точки зору унікальний внесок у розвиток сучасного американського роману».

Lenta.ru