У нью-йоркському метро працює віртуальна бібліотека

Нью-йоркська публічна бібліотека запустила проект Underground Library, мета якого – повернути жителям міста любов до читання і допомогти пасажирам цікавопровести час у поїздці. Автори проекту – студенти AD School Кери Загар, Макс Пілват, Ферді Родрігес. Свою роботу вони бачать як засіб відвідування різних відділів публічної бібліотеки Нью-Йорка.

На жаль, поки міське метро не оснащено Wi-Fi, технічні можливості для реалізації проекту обмежені, однак безконтактна система, що використовує для передачі даних між двома пристроями, розташованими на невеликій відстані, радіочастоту електромагнітних полів, стала гідним рішенням проблеми.

Плакати з фото корінців книг оснащені NFC-мітками з кодами цих видань. При піднесенні до мітки смартфона, що підтримує цю технологію, користувач отримує доступ до видання; перші 10 сторінок книги він може прочитати безкоштовно, а після або скачати її недорого, або отримати для ознайомлення паперовий варіант в публічній бібліотеці Нью-Йорка. При виході з метро кожен пасажир, який скористався віртуальною бібліотекою, отримує на свій смартфон карту з адресами найближчих філій бібліотеки, в яких він може отримати вподобану книгу.

Новости литературы