Українські видавці привезли премію з книжкового ярмарку в Болоньї

Провідні українські дитячі видавництва, зокрема «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева»,  відвідали головну світову подію в царині дитячої літератури – Болонський міжнародний ярмарок дитячої книжки, який триває з 25 до 28 березня.

 

Цьогоріч Україна вперше на офіційному рівні представлена на цьому почесному книжковому форумі.

 

На ярмарку відбулося вручення премій переможцям міжнародного конкурсу дитячої літератури Міжнародної Молодіжної Бібліотеки, одним з яких стало видавництво «Грані-Т» з книгою Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка», – повідомляється на сайті видавництва.

 

«Вперше беремо участь у Болонському дитячому книжковому ярмарку, – розповідає головний редактор «Видавництва Старого Лева», письменниця Мар’яна Савка. – Маємо свій стенд, який оформили ілюстраціями наших художників і на якому презентуємо свої найкращі видання… Також на Болонському ярмарку аналізуватимемо світовий ринок дитячої книги. Нам важливо розуміти, куди рухається світ, які тенденції, напрямки, стилі переважають у виданнях та літературі для дітей. Сподіваємося, що знайдемо щось цікаве для українського читача і придбаємо права на нові книги в сегменті для наймолодших». Про це йдеться у прес-релізі «Видавництва Старого Лева».

 

Болонський дитячий книжковий ярмарок, який відбувається щорічно з 1964 року, називають alma mater дитячих видань у Європі. Це – не звичайний книжковий ярмарок, суть якого продати книжки «тут і зараз», а презентаційний форум, на який з’їжджаються видавці, літературні агенти, письменники, ілюстратори, редактори, перекладачі, бібліотекарі, книготорговці з усього світу, щоб себе показати та на інших подивитися. Саме тут демонструють найновіші тенденції у дитячому книговиданні, укладають угоди купівлі-продажу авторських прав, відкривають нові імена, як письменників, так і ілюстраторів.

Друг Читача