Російські ЗМІ шукають книги з Борисом Березовським у «головній ролі»

Несподівана смерть Бориса Березовського і неоднозначність (при безумовній масштабності) його фігури сподвигли журналістів звернути увагу на книги, в яких покійний міг стати прототипом героя. Поки в якості безумовного кандидата називають видану в 1999-му «Велику пайку» Юлія Дубова, екранізовану в 2002-му р. Павлом Лунгіним (фільм «Олігарх», в головній ролі – Володимир Машков).

Книга і знятий за нею фільм описують появу в Росії 90-х рр. ХХ століття олігархів, їхні взаємини з політикою і наслідки такого процесу. Головний герой «Великої пайки» – Платон Маковський – на думку багатьох критиків, списаний з Бориса Абрамовича Березовського. Автор, Юлій Дубов, спільно з Б.Березовським здійснював керівництво компанією «ЛогоВАЗ» і розділив з олігархом звинувачення суду в розкраданні 140 мільярдів.

«Новини літератури» відзначають, що образ Бориса Березовського присутній і в книзі Михайла Веллера «Гонець із Пізи» – фантасмагоричній історії походу крейсера «Аврора» на Кремль. Цей у всіх планах неординарний роман, що вийшов в 2000-му році, номінувався на літературну премію «Букер».

Новости литературы