Премія Астрід Ліндгрен дісталася аргентинській художниці та письменниці Ісоль

Міжнародна літературна премія імені Астрід Ліндгрен (The Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA), що вручається за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури, присуджена художниці і письменниці з Аргентини Марісоль Місенте (Marisol Misenta), відомої під псевдонімом Ісоль.

Про це повідомляє РИА “Новости” з посиланням на голову журі Ларрі Лемперта.

Ісоль народилася в столиці Аргентини Буенос-Айресі в 1972 році. Її перша книга – розповідь про маленького хлопчика, який побачив чимало подібностей між самим собою і його собакою – вийшла у 1997 році. За минулі роки Марісоль опублікувала близько десятка книг, в яких вона виступає одночасно як письменник і як ілюстратор.

Міжнародну літературну премію пам’яті Астрід Ліндгрен шведський уряд заснував у 2002 році, після смерті письменниці, задля сприяння розвитку дитячої та юнацької літератури. Нагорода вручається з 2003 року. Її заснування стало також знаком визнання і глибокої пошани Ліндгрен, яка залишається однією з найбільш улюблених і читаних письменниць як у Швеції, так і за її межами. Книги Ліндгрен перекладено більш ніж 90 мовами світу.

Раніше повідомлялося, що у 2011 році премію пам’яті Астрід Ліндгрен вручили письменникові й ілюстраторові з Австралії Шону Тану за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури.

Newsru.ua