Лауреат «Букера» Джуліан Барнс розмірковував про самогубство

Письменник Джуліан Барнс зізнався, що часто розмірковував про самогубство після того, як у 2008 році померла його дружина Пет Кавана. Про це лауреат «Букера» розповів на сторінках своєї нової книги «Levels of Life» («Рівні життя»), пише The Daily Telegraph.

.

У цьому творі Барнс вперше описує, як Кавана боролася з раком (у неї була пухлина мозку), розповідає про її раптову смерть і поведінку друзів, які воліли не розмовляти з ним про покійну дружину. Письменник дуже важко переживав втрату Кавани, з якою прожив майже 30 років. За словами Барнса, вона була «серцем його життя і життям його серця».

.

У своїх мемуарах Барнс зізнається, що навіть вибрав спосіб, у який би міг закінчити життя: «гаряча ванна, келих вина і гострий японський ніж». Однак він відмовився від цього, бо зрозумів, що є головним хранителем пам’яті про Кавану: разом з ним вона б померла вдруге. Раніше Барнс вже заявляв, що кожна людина має право вбити себе, якщо хоче.

.

На офіційному сайті Джуліана Барнса повідомляється, що книга надійде в продаж у квітні 2013 року.

.

Пет Кавана була літературним агентом, у тому числі самого Барнса. Крім того, вона співпрацювала з Джоном Ірвінгом, Артуром Кестлером, Венді Коуп та іншими. Джуліан Барнс, один з найвизначніших представників постмодернізму в літературі, автор романів «Папуга Флобера», «Англія, Англія», отримав Букерівську премію в 2011 році за роман «Передчуття кінця». Кілька його романів, у тому числі «Метроленд» були екранізовані.

Lenta.ru